נהר שנטרפה עליו דעתו

Mad River – S/T – 1968

(מבוסס על שרשור מתוך קבוצת הפייסבוק של דארק סטאר – תחנת פסיכדליה)
מספרין ואף מתפלפלין כיצד החלה ההתנצחות הפנטעסטית באשר לשאלת הרצועה האהובה מתוך אלבומם של "נהר שנטרפה עליו דעתו". יאמר אנוכי, במחילה, שהרי שהיה זה האברך המלומד א' ויינברג (שיזכה-לאורך-ימים-טובים, אמן), שאחת מתרומותיו שערכן לא יסולא בפז לאשכול החומצה האדיר הייתה הרצועה הב' במספר ושמה "שמן קיקיון זה משהו-משהו, שאלו את יונה". ויסף א' ויינברג פאראפראזע לועזית ל-"מלחמת הכוכביות" וימחיש את העונג שמזמור זה גורם לגופו (ציטעטע: "הנה קצת מהדארק סייד של הבראון אסיד, מת על השיר הזה").

madriver.jpg

הזמן חלוף-יחלוף ותשיב א' קוטנר (שתפול-לבור-י'-טפחים, אמן) את הפולמוס אל נהר זה שנטרפה עליו דעתו ותען ותשאל מהיכן הביא האברך הראשון באיזכורו את פיסת המזמור תוך שימוש בעגה עכשווית ולא נאותה לשימוש אדם מסוג אישה בארץ קודש: "וואו Assaf Weinberg מאיפה הבאת את ה-Mad River האלה… לא הכרתי …. נגנבת מהשיר הזה עכשיו! באופן מפתיעע הוא לא חופר לי ולא צורם לי ואני ממש נהנת! יש בו משהו כ"כ ישיר וטוב").

עם האמור לעיל יש לאנוכי תפקיד ותפקידי דיווח הוא, ועל כן אמשיך בפרישת האגדה בפניכם, ואף ירהיב עוז אנוכי להאדיר את שמו שכן את הפולמוס המשיך הוא במתקפת נגד באמרו כי אין זאת אלא כי כך ולא אחרת, שכן רצועה שמספרה ד' באותה אסופה מדוברת ושמה "שמש בגבעון דום" היא הרצועה שיש לה, לאותה א' קוטנר לצפות לשמיעתה שכן אין טובה ממנה.

ויען ממשכנו האב י' הדגול וישסה בקהל הקוראים עאנדר-סטעייטמענט מרטיט לב-אנוש ושאר כל חי ושרץ וגוי באמרו: "האלבום של MAD RIVER חזק מאוד". ויקבוץ לחיקו צמד לייעקעים וינוחו הדמויות האמורות על זרי הדפנה שכן כל אחד מסר את דעתו שלו אלא שמצפון הארץ תופיע בתופים ובמחולות באש ובתמרות עשן הסמכות העליונה שאין לערער על דעתה, שכן הכל מכיר בידיעותיה ובחיבתה למזמורים מן הסוג הפשיכעדעלי ותעניק לא' קוטנר זו רצועה נוספת (ה' במספר) מתוך אסופת הנהר שנטרפה עליו דעתו, ושמה בישראל: "ורוח השם מאנפפת על פני-תהום" ותסף הסמכות העליונה כי מדובר בורסיה משובחת אך שונה מזו המופיעה באסופה.

חזיז ורעם! ריבוינו של עויילם! תען א' קוטנר ותעמוד כדוד ורוגעטקע באמתחתה אל מול משנתה של הסמכות העליונה, ותהן לסתור: (ציטעטע) "טוב אהההה…. Hasrita Hozeret…… מה אגיד לך……..אהה…… הקטע הזה עכשיו הוריד לי מהם?! מה……הקטע הקודם (high all the time) היה ממש חזק…ואפילו שונה מה"צפוי"……אבל הקטע הזה….סתם נשמעים מסוממים ומרוחים אבל בליי יחוד…והשירה היחידה היא הארי קרישנה הארי קרישנה…נו באמת… ססססס…צק צק צק".

אלפי ואף רבבות פשקעווילים נתלו בסמטאות הכוכבית החשוכה ועסקינן באשר לזו המתקראת א' קוטנר ותקראנה מילות הכתוב כי יש להגלותה את א' קוטנר המשוקצת לארץ הגויים בממלכת פרוגיסטען שאולי בקרב חוטאים ונבלים מקומה הוא? אלא שאז יבוא זה הראשון, אברך א' ויינברג וישוב ויטען כי בחירתו ברצועה ב' היא הנכונה ביותר ויסף זעזוע לפולמוס בהתייחסו להמשך פועלו של נהר זה שנטרפה עליו דעתו, ככתוב: "השני יותר קאנטרי רוק אבל עם סולן כזה פגום מסמים זה אף פעם לא ישמע סטרייט לגמרי. שמח לגלות שהם על תקן הביטלס של הקבוצה הזו ממספר התגובות המהיר."

כשאר החכמים ובעלי הניסיון יעלה ויבוא ממשכנו האב י' הדגול ויאגד את קהל מאמיניו ויקרא בקול גדול כי זו הרצועה ג' במספר ("צבי יחזקאלי מהול באמפעטעאמין") שטיבה יעלה על השאר. אלא שרצון א' קוטנר גדול הוא מרצון הנוכחים, ונבוך במקצת אנוכי מלספר לקוראי שורות אלו את שכתבה לאחר מכן ועל כן אצטעט ולא אבוש: "מההההה אסףףף "ווינדצ'יימס" הוא הקטע הכי חזק שלהם לדעתך?! באנ'ה אני יכולתי להמציא את זה!! לעומת זאת, הראשון ששמת, ייחודי. וJfly Away אני חסרת מילים. מה זה הדבר הזה."
המאמינים למקרא עיניכם? לא רק שאין בדבריו של האברך המחונן א' ויינברג התייחסות לרצועהה ה' במספר, אלא שזו המשוקצת תהן לטעון כי יש ביכולתה ליצור מזמור מעין זה? הישנם עוד צדיקים בסדום זו?

וינף האב י' הדגול את אמתו ויך את מטהו באדמת הקודש בזעזוע גדול וישקוט ההמון ויאמר כי דווקא זו הייתה רצועה ה' שהביאה את נהר זה שנטרפה עליו דעתו אל שיח-יומם של תושבי סען-פרענציצקין ושאר הברואים הגויים שמעבר לימה הכחולה. ותען החוזרת בתשובה א' קוטנר שכבר אינה משוקצת היא לאמור כי שוכנעה דעתה בשמיעת המזמור בפעם הב' במספר, וכי התפכחה עליה דעתה. ותבוא הסמכות העליונה ותביע את שביעות רצונה מכך שהנוכחים עסקינן בנושא ההתפלמסות דנן.

ובכך תבוא המחלוקת אל סדרה שכן אין פתרון לשאלה מעין זו, שהרי ככלל-מכלול אסופה זו של נהר שנטרפה עליו דעתו הינה מפסגות הבריאה המוזיקעלית וכי יש להכירה בטרם יבוא החי אל סף אחרית הימים ובור הוא בהכרותו עם הנהר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s